الّلهمَّ صلِّ على محمَّد وآل محمَّد
ورود به سایت
سایت خبری ، اجتماعی و فرهنگی بازتاب کوهیج » اجتماعی و فرهنگی » گلایه ی یکی از کاربران از دهیار محترم

گلایه ی یکی از کاربران از دهیار محترم

در تاریخ : 14.09.90
توسط : hassan
نظرات : 3
بازدیدها : 2697

و اما سخن دهیار

 

گلایه ی یکی از کاربران از دهیار محترم


با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی همشهریان عزیزی که پا یا پای طرحهای عمرانی و آبادانی روستا ما را یاری نمودند. و صد البته خدمت کاربران محترمی که از عدم انجام کارهای عمرانی در محله های مختلف گلایه دارند و بخصوص گل سرخ عزیز که دیواری کوتاه تر از بنده پیدا نکردند و به مصداق آن ضرب المثل قدیمی که تمام کاسه کوزه را سر یک نفر می شکنند، نه تنها کاسه کوزه ها را سر بنده شکست بلکه کاسه کوزه هایی را ساخته و دنبال فرصت می گردد و غافلند از این که از درون و با دید واقع بین باید به همه مسائل و چالشها توجه کرد و نه فقط از روی ظاهر و مغرضانه.

باید اول مسائل را دید ، دقت کرد ، فهمید ، تحلیل کرد و نتیجه گرفت و بعد انتقاد کرد و انتقادی که در خور باشد ، شایسته باشد و نزدیک به هدف که روستایی زیبا ، سرسبز ، امن و دوست داشتنی است ، نه این که ما نفهمیده و از روی عقده حرفی بزنیم و اسمش را بگذاریم انتقاد سازنده ، که این بد است. و ریشه را می خشکاند. ریشه این تصور که روستا مال همه است. این فرهنگ که از پیشرفت آن نه من دهیار و نه شما گل سرخ گرامی بلکه همه و همه اهالی خوشحال می شوند. و به خود بالیدن از این زیبایی ذهنیت همه می شود. کما اینکه تمامی مردم منطقه و حتی مسئولین که چه از استان و شهرستان به بازدید روستا می آیند. همگی به عمران و زیبایی اعتراف نموده اند.

لذا برای درک بهتر ، من یک سری مسائل را اینجا عنوان می کنم که آگاهی باشد برای همه و مخصوصاً گل سرخ که مثل تمامی اهالی این روستا دوستش داریم و به نظرش با دیده احترام می نگریم و امیدوارم از این به بعد یک طرفه به قاضی نرود و بر نگردد:

اولاً: روند کار و نحوه ی شکل گیری یک طرح را در روستا برایتان تشریح می کنم. تا بدانید که تمام تصمیمات را دهیار نمی گیرد و اجرا نمی کند. و در واقع دهیار تنها یک مجری است و بازوی اجرایی شورا محسوب می شود. و موظف است که مصوّبات شورا را به مرحله اجرا در آورد. و زمانی که شورا تشکیل جلسه می دهد و راجع به یک طرح عمرای در یک محله مصوب می کند ، به دهیاری ابلاغ می نماید و دهیار موظف به اجرای آن طبق مصوبه شورا می شود و بگذریم که این مصوبه ها یک سری کارهای اداری دیگر را مثل ارسال به بخشداری و فرمانداری طی می کند. پس گل سرخ محترم بدان که اینگونه نیست که همانگونه که نوشتی دهیار از سر خود و به میل شخصی اش یک پروژه را مصوب کند و اجرا کند.

ثانیاً: از نظر اقدامات شورای محترم اسلامی هم نباید چشمها را بست و نیمه ی خالی لیوان را دید ، باید انصاف داد.

شورای اسلامی که فعالترین اعضا را دارد. و بدین دلیل که در طی این مدت در تمامی زمینه ها هر گونه همکاری با اینجانب داشته و تمامی هم و غم آنها تشریح در کارهای عمرانی روستا بود. جا دارد از همین جا از این عزیزان تشکر و قدردانی به عمل آورم. در شروع فعالیت خود در دوره ی سوم مصوبه ای داشت با این عنوان که کارهای عمرانی محله ها با مشارکت خود اهالی باشد . اگر اهالی 30 درصد هزینه را جمع آوری کنند ، 70 درصد بقیه توسط دهیاری و شورا تامین می شد. ولی در برخی محله ها با وجود پیگیری های مداوم و مکرر هیچ گونه همکاری محقق نشده و به ناچار کارهای عمرانی انجام نشده یا کمتر انجام شده است و یا برخی محله ها بافتشان به گونه ای است که امکان اجرای یک سری طرحهای خاص را که در محله های دیگر اجرا شده مثل خیابان کشی ندارد و ما تمام سعی مان را می کنیم که در یک زمینه دیگر جبران کنیم و یا در برخی محله ها بعضی اهالی نه تنها همکاری نمی کنند بلکه سنگ جلوی پا می اندازند و سد می شوند تا جلوی عمران و ابادی گرفته می شود. مثلاّ راضی نمی شوند که یک سانت از زمین آنها برای طرح های عمرانی مثل خیابان گرفته شود. یا شاهد بودیم در یک محله (اتفاقاً همان شهر جدید که شما می گویید توجه نشده) طرح فضای سبز را در جهت شرق منزل آقای حسن کارگر اجرا کردیم. ولی اشخاصی آمدند و نهال هایی که ماهها با تانکر آبیاری می شد و به زحمت سبز شده بود را کنده و تخریب نمودند. و اقدام به دیوار کشی حریم مسیر نمودند و به هیچ وجه کوتاه نیامدند. اگه منظورتان خیابان جلو مغازه پوردیان ، حقیقت این است که این خیابان به لحاظ طرح هادی با مشکلاتی مواجه می باشد. طبق هماهنگی انجام گرفته با بنیاد مسکن باید بازنگری شود.

ثالثاً: بروید محله بالا و شهر جدید را که می گویید ، ببینید و با قبل مقایسه کنید و انصافاً قضاوت کنید. مثلاً بروید جاده خاکی جنب شرقی منزل عبدالکریم عباد را ببینید که خوشبختانه آسفالت شد و با همکاری دهیار و شورا و آقای عبدالله احمدی کانال کشی شده که قبلاً یک جاده خاکی و مسیر رودخانه بود. و حتی عبور و مرور بعضی مواقع ناممکن می شد.
یا مسیر جلو فروشگاه بهار تا مسجد مدنی را ببینید که توسط دهیاری تسطیح گردیده و حدود 8-7 سرویس مخلوط ریخته شده و هم اکنون نیز طرح سنگ جدول و خیابان کشی آن در دست اقدام است. که اگر اهالی محترم همکاری نموده و مساعدت کنند. انشاءالله انجام می گیرد و با وجود عدم همکاری اهالی محله کارهای دیگری در دست است مثل نصب و تعمیرات لامپ معابر و ............

رابعاً: نسبت به محله شهر جدید تنها خیابان کشی جنوبی روستا که از مرکز روستا تا شهر جدید ادامه دارد تقریباً 100 میلیون هزینه داشته است. حالا کجا خیابان های دیگر و طرح های سنگ جدول و 100 سرویس مخلوط و بیسی که در نقاط دیگر به عنوان مثال محله ی پشت مغازه ی پوردیان ریخته شده و همچنین هزینه های خیابان کشی زمین اغسته و خیابان 12 متری کمر بندی که با پیگیری های چندین ساله و مکاتبات و رفت و آمدهای زیاد جز بافت روستا محسوب گردیده و اجازه ساخت و ساز گرفته شده و طرح هادی در دست اقدام است.

خامساً: این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که بودجه دهیاری محدود می باشد. و به هیچ وجه کفاف حتی نگهداری فضای سبز را هم ندارد. چه رسد به ایجاد طرحهای عمرانی و بدهکاری دهیاری که در حال حاضر حدود 45 میلیون می باشد. ولی با توکل به خدای بزرگ ، همت و پشت گرمی اهالی و خیرین محترم وقتمان را صرف هیچ کاری نمی کنیم بجز آبادانی و پیشرفت روستای عزیزمان و دست از تلاش بر نمی داریم.

و در پایان جا دارد از همکاری آقای عبدالحمید پورجلیل به خاطر نصب و تعمیر لامپ معابر که هم اکنون هم موجود می باشد ، محمد صالح احمدی به خاطر لودر ، آقای حسن کارگر به خاطر همکاری در جهت جمع آوری کمک های مالی در محله شهر جدید وآقای عبدالعزیز بزن بدلیل زحمات شبانه روزی و همچنین آقای احمد دانشمندی بازوی توانمند اینجانب تشکر می کنم. و خواهشمندم که همه دست به دست هم دهیم و همه احساس مسئولیت کنیم و دیدمان را نسبت به مسائل عوض کنیم و نگوییم شورا ، دهیار ، فلان و فلان ، بگوییم من تو دهیار شورا و نگوییم محله ی فلان یا فلان محله بگوییم محله های روستای ما ، چون روستا مال همه است و همه هم حق دارند و هم موظفند در آبادانی آن بکوشند و ناگفته نماند که ما همچنان خواستار پیشنهاد و انتقادات سازنده ایم و خواهشمندیم بنده را خدمت گذار کوچک از این جامعه بدانیم که امیدوارم که خدمتش مقبول افتد و در دلهای خود را حضوری و صادقانه با بنده در میان بگذارید و بدون اطلاع دقیق در سایت نگذارید ، تا اطلاع رسانی دقیق باشد.

دسته بندی : اجتماعی و فرهنگی
بازگشت
تلگرام
تگهای مطلب : دهیار
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظرات :
عضو سايت
آفلاين جوادرضویان  در تاریخ : 15 آذر 1390 16:30
دهیار جان حق با گل سرخ تا کی شهرجدید باید تغییرنکنه حداقل تو نوشته هات یه امیدی می دادی
پاسخ  3
ميهمان
شیدا  در تاریخ : 15 آذر 1390 13:25
سلام خداوکیلی از وقتی که شوراها ودهیارمون جمعی از فرهنگیا ی روستاهستن وضعیت روستاخیلی بهترشده خیلی اباد تر شده وبه خاطر زحمت هایی که میکشن باید ازشون تشکر کرد
پاسخ  2
عضو سايت
آفلاين یسرا  در تاریخ : 15 آذر 1390 13:06
باسلام چرا نظرات رو پاک کردین؟
پاسخ  1
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
جدید ترین تصاویر گالری